Hiszpania

Hiszpania to największe z państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Większość jego granic oblewają wody – od południa Morza Śródziemnego, a od północy Oceanu Atlantyckiego, więc panują tutaj idealne warunki do wypoczynku. Hiszpania kontynentalna znana jest z pięknych wybrzeży – m.in. Costa Brava, Costa Dorada, Costa Blanca, Costa Almeria, Costa del Sol czy Costa de la Luz – z szerokimi, piaszczystymi plażami i znanymi nadmorskimi kurortami. W miasteczkach takich jak Lloret de Mar, Santa Susana, Benalmadena, Marbella, Salou, Tossa de Mar itd. życie tętni 24 godziny na dobę. Wybrzeże Costa Brava polecamy imprezowiczom, którzy szukają miejsca idealnego do plażowania i zabawy. Costa del Sol – miłośnikom wypoczynku i zwiedzania, bo stąd można dojechać m.in. do Malagi, Sewilli, Kordoby, Grenady i na Gibraltar. Zresztą dokładne opisy regionów prezentujemy w osobnej zakładce.

Ważnym regionem turystycznym Hiszpanii są też wyspy – zarówno Baleary na Morzu Śródziemnym, jak i Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim.

Baleary oferują miejsca atrakcyjne zarówno dla tych, którzy szukają rozrywek (Ibiza, Majorka), jak i dla tych, którzy marzą o chwili spokoju i wytchnienia (Minorka, Formentera). Ibiza słynie z imprezowej stolicy, gdzie w największych klubach Europy takich jak Pasha czy Amnesia grają najbardziej znani Dj-e jak David Guetta czy Avicii. Majorka z pięknych plaż i tętniących życiem kurortów. Minorka z nienaruszonej przyrody. Każdy znajdzie wyspę idealną dla siebie.

Wyspy Kanaryjskie zachwycają nietypowymi krajobrazami, ciekawymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi i bardzo dobrymi hotelami. Teneryfa i Gran Canaria to najbardziej zielone z wysp. Są tutaj piękne lasy palmowe, typowa tylko dla Wysp Kanaryjskich roślinność i endemiczna fauna – Gran Canaria ze względu na różnorodność zamieszkujących ją zwierząt i roślin nazywana jest kontynentem w miniaturze. Fuerteventura i Lanzarote są bardziej “surowe krajobrazowo”, ale za to tylko tutaj możemy oglądać wulkaniczne krajobrazy i wypoczywać na plażach z czarnym piaskiem. Wyspy te są też rajem dla windsurferów. Szczególnie znana plaża Sotavento na Fuerteventurze przyciąga miłośników sportów wodnych z całego świata.

Nadal nie wiecie gdzie lecieć? Zapoznajcie się z dokładnymi opisami wszystkich regionów w zakładkach po lewej stronie.

Zobacz:

Baleary

Hiszpania kontynentalna

Wyspy Kanaryjskie