Ubezpieczenia

Rozwiń listę:

Ubezpieczenia podróżne

„Przezorny zawsze ubezpieczony”ubezpieczenie podróżne Twoim gwarantem udanego wyjazdu! Kup w Łodzi swój spokój i bezpieczeństwo podczas wakacji.

Zazwyczaj planując wakacje myślimy tylko o ich dobrych aspektach. Planujemy, że wypoczniemy, opalimy się, zwiedzimy nowe miejsca, będziemy aktywnie spędzać czas. Podczas wyboru oferty wakacyjnej zwracamy uwagę na destynację, którą wybieramy, na standard hotelu, ale czasami też na drobne szczegóły jak godziny przelotów, odległość hotelu od plaży czy opłaty za korzystanie z internetu. W tym ogromie spraw do sprawdzenia zapominamy czasem o kwestii, wydawać by się mogło, fundamentalnej: bezpieczeństwie i spokoju naszym i naszych najbliższych. Zapytacie: „Jak to? Przecież w cenę wycieczki mamy wliczone ubezpieczenie!”. Tak, to prawda, zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych, każdy touroperator ma obowiązek zapewnić ubezpieczenie w cenie oferowanego wyjazdu. Warto jednak podpisując umowę sprawdzić kwoty wliczonego w cenę ubezpieczenia Kosztów Leczenia i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i zastanowić się czy zakres takiego ubezpieczenia podróżnego na pewno będzie wystarczający.

Co obejmuje podstawowe ubezpieczenie podróżne oferowane przez touroperatora w cenie wycieczki?

Podstawowe ubezpieczenie podróżne, wliczone w cenę wycieczki, obejmuje zazwyczaj: koszty leczenia w przypadku nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku, następstwa nieszczęśliwych wypadków i czasami ubezpieczenie bagażu podróżnego. Kwoty wyżej wymienionych ubezpieczeń są różne w zależności od touroperatora i współpracującego z nim ubezpieczyciela. Ubezpieczenia podróżne, głównych biur z którymi współpracujemy podane są w tabeli poniżej.

Ubezpieczenia podróżne w ofertach biur podróży

Ubezpieczenia podróżne w ofertach biur podróży
Koszty Leczenia NNW Inne
Itaka 15 000 Euro 3 000 zł assistance podstawowy
Wezyr 20 000 Euro 10 000 zł bagaż – 1 000 zł
Neckermann 10 000 Euro 5 000 Euro OC w życiu prywatnym
Sun&Fun 15 000 Euro 7 000 zł bagaż – 800 zł,
podstawowy assistance
Net Holiday 20 000 Euro 10 000 zł bagaż – 800 zł,
podstawowy assistance
Rainbow Tours 20 000 Euro 10 000 zł bagaż – 1 000 zł
Grecos 15 000 Euro 3 000 Euro bagaż – 300 Euro
Exim Tours 22 000 Euro 1 500 Euro bagaż – 150 Euro,
podstawowe assistance
Prima Holiday 20 000 Euro 8 000 zł bagaż – 800 zł
Ecco Travel 10 000 Euro tak – kwota zależy od
uszczerbku na zdrowiu
bagaż – od 50 Euro – kwota
zależy od zdarzenia,
ubezpieczenie OC

* tabela przedstawia kwoty ubezpieczeń podstawowych, wliczonych w cenę wyjazdu. Są to kwoty obowiązujące przy wyjazdach na terenie Europy – kwoty ubezpieczeń na Świat są wyższe. Wartości te mogą się zmieniać (podane są dane na dzień 22.02.2016), więc warto za każdym razem upewnić się jaka jest aktualna stawka ubezpieczenia, które nas obejmuje.

Stawki ubezpieczeń zawartych w cenie wyjazdu są zwykle bardzo niskie. Przy wyjazdach do niektórych krajów, mogą one nie pokryć kosztów ewentualnego leczenia. Może się też okazać, że niska kwota ubezpieczenia nie pokryje kosztów akcji ratowniczej lub transportu do Polski, a opłaty za takie świadczenia to naprawdę niemałe kwoty. Przy każdym zakupie wyjazdu zagranicznego, warto więc przeanalizować kwoty oferowanych ubezpieczeń i zastanowić się nad poszerzeniem ubezpieczenia podróżnego.

Podstawowe ubezpieczenie oferowane przez touroperatora nie obejmuje również chorób przewlekłych, wypadków w następstwie uprawiania sportów ekstremalnych, Kosztów Rezygnacji, ani Kosztów Przerwania Wyjazdu Turystycznego. Więc, jeśli np. planujecie podczas wakacji uprawianie sportów (np. narciarstwa, windsurfingu, nurkowania) koniecznie poinformujcie nas o tym podczas kupowania wycieczki, abyśmy mogli zaproponować Wam odpowiadające Waszym potrzebom ubezpieczenie. Jeśli interesuje Was zakup ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji przeczytajcie osobne wpisy na ten temat.

Jakie ubezpieczenia podróżne warto jeszcze dokupić przed wyjazdem za granicę?

Oprócz dopłaty do poszerzonego ubezpieczenia obejmującego np. choroby przewlekłe czy uprawianie sportów wysokiego ryzyka, można zastanowić się jeszcze nad ubezpieczeniami dodatkowymi.
Przy wyjazdach z dojazdem własnym – Car Assistance. Dzięki niemu, w razie wypadku lub awarii auta, pokryte zostaną koszty naprawy pojazdu, koszty holowania, dostarczenia części zamiennych lub paliwa, a nawet koszty biletu powrotnego do domu.
Dla tych, którzy zostawiają w Łodzi, któregoś z członków rodziny (np. starszych rodziców lub dorosłe dziecko) – Family Assistance. Zapewnia ono bliskim pozostałym w Łodzi wizytę lekarza lub pielęgniarki w razie choroby, pomoc specjalistów (hydraulik, elektryk) czy naprawę sprzętu AGD i RTV itd..
Ubezpieczenie domu/mieszkania na czas wyjazdu zagranicznego. Dzięki niemu dom i ruchomości domowe będą chronione w zakresie zniszczenia lub skradzenia, a także dewastacji związanej np. zalaniem przez sąsiada lub pożar.
Dla podróżujących ze zwierzętami – ubezpieczenie zwierzęcia na wypadek choroby. Zwierzęta podczas wyjazdu nie są ubezpieczane przez touroperatora. Warto, więc zapewnić im odpowiednie świadczenia w razie konieczności leczenia weterynaryjnego.

Czy jako ubezpieczenie podróżne można potraktować kartę EKUZ wydawaną przez NFZ w Łodzi?

Niestety nie do końca. Bezpłatna karta EKUZ wydawana przez NFZ w Łodzi (ul. Kopcińskiego 58) uprawnia osoby ubezpieczone w Polsce w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, do korzystania w krajach Unii Europejskiej ze świadczeń lekarskich na takich samych zasadach, jak obywatele kraju w którym te osoby spędzają wakacje. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu państwach UE niektóre usługi medyczne są dodatkowo płatne, poza tym karta EKUZ nie obowiązuje w placówkach prywatnych, a ubezpieczeniem nie są objęte m.in. akcja ratunkowa czy transport medyczny. Dlatego, warto wyrobić przed wyjazdem kartę EKUZ jako dodatkową gwarancję ubezpieczeniową, ale nigdy nie powinna ona w pełni zastępować ubezpieczenia podróżnego!

Więcej o ubezpieczeniach podróżnych możecie dowiedzieć się dzwoniąc do jednego z naszych biur w Galerii Łódzkiej lub w C.H. Tulipan w Łodzi – 733-0777-655 // 733-777-555.
Pamiętajcie, żeby przed każdym wyjazdem zabezpieczyć się na możliwie najwięcej okoliczności. Jeśli przy zakupie wycieczki, zgłosicie nam chęć poznania oferty ubezpieczeniowej, chętnie doradzimy Wam w wyborze najodpowiedniejszej polisy.

Ubezpiecznie Kosztów Rezygnacji

„Kto pyta nie błądzi” – czym jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji? Jakie warianty ubezpieczenia można zakupić w Łodzi?

Zdarzyło Wam się kiedyś wykupić wczasy i musieć z nich zrezygnować tuż przed planowanym wyjazdem? Kto bowiem myśli o wakacjach, kiedy zachoruje, popsuje mu się samochód, żona zażąda rozwodu, albo profesor wyznaczy termin egzaminu poprawkowego? A przecież wyjazd już opłacony, walizki spakowane…

Ci, którzy mieli taką sytuację wiedzą, że sytuacja ze złej szybko staje się jeszcze gorsza. Zgodnie z Warunkami Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych organizowanych przez biura podróży, anulacja wyjazdu wiąże się z potrąceniem kosztów manipulacyjnych i wydatków dotychczas poniesionych przez organizatora. W sumie może to być od 20% do 90% ceny wykupionej imprezy. Czy nie szkoda byłoby płacić za wyjazd w którym nie bierze się udziału? Od takich właśnie przypadków chroni ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Czym jest? Postaramy się zwięźle wyjaśnić.

Czym jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwala zrezygnować z wykupionego wyjazdu nawet tuż przed planowaną datą wylotu, bez konsekwencji finansowych określonych w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa będących załącznikiem do Umowy na wyjazd wakacyjny. Jeżeli, z przyczyn od Was niezależnych, nie możecie uczestniczyć w wyjeździe, a rezygnacja związana jest z jednym z powodów określonych przez Ubezpieczyciela, możecie odzyskać 100% udokumentowanych wydatków poniesionych na wyjazd turystyczny, Przyczynami konieczności zostania w Łodzi mogą być m.in. nieszczęśliwy wypadek, nagle zachorowanie lub śmierć ubezpieczonego, współuczestnika wyjazdu lub osoby bliskiej ubezpieczonemu.
Do ubezpieczenia kosztów rezygnacji można dokupić jeszcze ubezpieczenie kosztów przerwania podróży. Dzięki niemu, w razie gdybyście musieli przerwać wyjazd i wcześniej powrócić do Łodzi, zostanie Wam zwrócona niewykorzystaną część świadczeń, a także dodatkowe wydatki np. na powrotny bilet lotniczy.

Jakie są warianty ubezpieczenia kosztów rezygnacji?

Ubezpieczyciel TU Europa wyróżnia 3 rodzaje ubezpieczenia kosztów rezygnacji różniące się wielkością składki ubezpieczeniowej i przede wszystkim zakresem przysługującej ochrony. Pierwszy rodzaj to Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji 100% (chroni od wydarzeń jak śmierć, choroba lub wypadek ubezpieczonego lub członka jego najbliżej rodziny), drugie – 100% Plus (obejmuje również takie wydarzenia jak: utrata lub rozpoczęcie pracy, wypadek komunikacyjny, otrzymanie wezwania do sądu lub wyznaczenie terminu egzaminu poprawkowego), trzecie – 100% Max (oprócz przyczyn wcześniej opisanych obejmuje też choroby będące wynikiem choroby przewlekłej u ubezpieczonego lub członka jego rodziny).

Kiedy i gdzie w Łodzi można kupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji? Jakie są jego koszty?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można kupić w jednym z naszych biur podróży HolidayZone w Galerii Łódzkiej lub C.H. Tulipan w Łodzi, podczas wykupywania wyjazdu wakacyjnego. Takie ubezpieczenie można dołączyć do umowy w dniu jej podpisywania lub maksymalnie do 7 dni od zawarcia umowy, a przy wylotach Last Minute (za mniej niż 30 dni) do 3 dni od zakupu wycieczki.
Koszt ubezpieczenia zależy od wartości kupowanego wyjazdu i waha się od około 3-5% sumy imprezy (podstawowe KR), do 9% (KR 100% Plus) i 13% (100% Max All Risk). Przykładowo przy zakupie wycieczki za 10 000 zł dla 2 osób ubezpieczenie kosztów rezygnacji będzie kosztowało około 500 zł.

Planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem warto zdecydować się na dołączenie do świadczeń zawartych w umowie ubezpieczenia kosztów rezygnacji. W ten sposób ustrzeżecie się od ewentualnych problemów związanych z anulacją imprezy, gdybyście z jakiegoś powodu nie mogli się na nią wybrać.

W razie pytań związanych z dostępnymi wariantami ubezpieczeń służmy pomocą telefonicznie 733-777-655 // 733-777-555 i w naszych biurach w Galerii Łódzkiej i C.H.Tulipan w Łodzi. O tym jak ubezpieczenie kosztów rezygnacji dotychczas pomogło naszym klientom i jakie są konsekwencje jego nieposiadania można przeczytać w kolejnym wpisie.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji – przykłady

„Mądry Polak po szkodzie”, czyli historie na temat ubezpieczenia kosztów rezygnacji z życia wzięte. Opowieści klientów naszych biur HolidayZone w Łodzi.

Sprzedając od kilku lat wyjazdy turystyczne, w obu naszych biurach HolidayZone w Łodzi, spotykamy się z różnymi problemami klientów i musimy sobie radzić z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Wiele razy zdarzyło nam się pomagać klientom, którzy nie mieli wykupionego ubezpieczenia kosztów rezygnacji, a na kilka dni przed wyjazdem okazywało się, że nie mogą uczestniczyć w kupionych wczasach. Niestety niewiele da się już wtedy zrobić. Dlatego namawiamy klientów, by kupowali ubezpieczenie kosztów rezygnacji i nie martwili się o to „co może się przydarzyć”. Czym jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji przeczytać można we wcześniejszym wpisie, a dla lepszego zobrazowania jego działania przedstawiam kilka historii z życia wziętych (nazwiska klientów zostały zmienione).

Złamana ręka uniemożliwia komfortowy wyjazd na wakacje – czy działa wtedy ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

Państwo Cieślik wykupili w ofercie First Minute wyjazd do Grecji za około 6000 złotych. Na dwa tygodnie przed wylotem Pan Cieślik złamał rękę i zadzwonił do naszego biura, że w związku z dużym bólem chciałby odwołać wyjazd. Niestety Państwo Cieślik nie mieli wykupionego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji, więc anulowanie wyjazdu zgodnie z warunkami Uczestnictwa w Imprezie „kosztowałoby” Państwa Cieślik 75% ceny imprezy, czyli mimo iż Państwo Cieślik nie pojechaliby na wakacje zapłaciliby za nie 4500 zł, a zwrócone zostałoby im tylko 1500 zł. Gdyby mieli wykupione ubezpieczenie kosztów rezygnacji, pokryłoby ono koszta Państwa Cieślik. Od organizatora odzyskaliby 1500 zł, a od ubezpieczyciela 4500 zł i zaplanowaliby inny wyjazd po dojściu Pana Cieślika do zdrowia.

Egzamin poprawkowy, jako powód do zostania w Łodzi i bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu wakacyjnego.

Pani Król i jej chłopak kupowali wyjazd na wycieczkę objazdową z pewnymi obawami. Objazd po Włoszech miał się odbyć we wrześniu, a to czas egzaminów poprawkowych na studiach. Zarówno Pani Król jak i jej chłopak mieli mieć wtedy po 1 egzaminie do zdania, ale w sierpniu, gdy kupowali wyjazd nie dało się przewidzieć daty egzaminu. Czytali w internecie o ubezpieczeniu kosztów rezygnacji i poprosili o dodanie go do umowy. Na szczęście wytłumaczyli pracownikowi naszego biura jakie są powody zakupu dodatkowego ubezpieczenia, a dzięki temu zaproponowane im zostało poszerzone ubezpieczenie KR (bo standardowa składka ubezpieczenia nie objęłaby tego powodu rezygnacji – więcej TUTAJ). We wrześniu okazało się, że egzamin Pani Król faktycznie wypadł w czasie wyjazdu. Wyjazd został bezproblemowo anulowany, a Pani Król z chłopakiem wykupili wycieczkę, która odbywała się 2 tygodnie później.

Konieczność powrotu do domu przed zakończeniem wakacji – jak wtedy działa ubezpieczenie od kosztów przerwania wyjazdu.

Państwo Nowak zaplanowali pierwsze wakacje bez dzieci. Wykupili za około 14 000zł 14-dniowy urlop na Kubie, a dwójkę swoich już prawie dorosłych synów zostawili w Łodzi pod opieką dziadków. Wymarzone wakacje w połowie wyjazdu przerwała informacja od starszego syna, że jego brat miał wypadek samochodowy i jest hospitalizowany. Rodzice bez wahania zapakowali walizki i postanowili wrócić do Polski. Z pomocą ubezpieczyciela i naszą udało się znaleźć odpowiedni lot powrotny i następnego dnia Państwo Nowak byli w Łodzi razem z dziećmi. Ubezpieczyciel zwrócił Państwu Nowak za niewykorzystane świadczenia (około 4000 zł) i za dokupiony bilet powrotny – 4600 zł za osobę.

Historie naszych klientów udowadniają, że nie warto na siłę oszczędzać na swoim spokoju przed i podczas wyjazdu. Tego co zadzieje się w życiu nie da się przewidzieć, więc lepiej zapewnić sobie odpowiednią ochronę, niż być „mądrym po szkodzie”. Planując wyjazd wakacyjny naprawdę warto wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji.

Więcej o ubezpieczeniu kosztów rezygnacji można przeczytać we wcześniejszym wpisie. Aby je kupić skontaktuj się z nami telefonicznie 733-777-655 // 733-777-555 lub odwiedź jedno z naszych biur w Galerii Łódzkiej lub w C.H. Tulipan w Łodzi.